Atstumų matuokliai, Kaip išmatuoti atstumą?

355

Tinkamas atstumo išmatavimas yra svarbus, pavyzdžiui, statybose, kuomet reikia žinoti tikslų atstumą tarp tam tikrų objektų. Bene pats primityviausias atstumo matavimo prietaisas, kurį atpažįsta ir pradinukai, yra liniuotė. Bet ką naudoti siekiant sužinoti didesnius atstumus tarp objektų? Kokie prietaisai yra naudojami patyrusių statybininkų?

Atstumu matuokliai – tai viena iš moderniausių bei populiariausių priemonių, kurią gali įsigyti kiekvienas. Anksčiau tokius įrenginius naudodavo tik statybų bendrovės, bet dabar šį prietaisą galima rasti namuose. Su atstumo matuokliu įmanoma ne tik pamatuoti atstumą, bet ir apskaičiuoti plotą bei tūrį, surasti tinkamiausia matavimo kampą bei apskaičiuoti atstumą tarp kliūčių. Šios papildomos funkcijos ypač padeda namo statybose arba tiems, kas kuria interjerą.

Taip pat skaitykite

Kone kiekvienuose namuose dažniausiai sutinkama matavimo priemonė yra gulsčiukas. Tai – nepamainoma priemonė norint išmatuoti nedidelius atstumus. Patiems paprasčiausiems matavimams patartina turėti 90 cm ilgio gulsčiuką, nors papildomai vertėtų turėti 30 cm ir 2 m. Jei norite įsigyti gulsčiuką, jam patartina negailėti pinigų – dažniausiai kuo brangesnis gulsčiukas, tuo jis yra geresnis. Tvirtai žinote, jog gulsčiukas jums pravers? Nepagailėkite jam pinigų ir nusipirkite brangų gulsčiuką.

Nors kampainis gali skambėti kaip matematikos pamokai skirta priemonė, vis tik tai labai senas bei tradiciškas statybų įrankis, išvaizda primenantis L raidę. Seniau kampainis buvo naudojamas amatininkų, bet šiuo metu jis tapo prieinamas kiekvienam. Jo funkcija – stačio kampo atžymėjimas, paruoštų projektų kampų patikrinimas ar kreipiančių linijų brėžimas. Nors jo forma atrodo nesudėtinga, šis įrankis plačiai naudojamas mūrininkų, stalių, dailidžių. Statantys stogą, surenkantys laiptus ar projektuojantys baldus vargu ar apsieis be kampainio.

Tinkamai atmatuotas bet kokio ilgio atstumas yra svarbus. Kiekviename statybos darbe yra reikalaujama kruopštumo, todėl net menka paklaida gali turėti skaudžių pasekmių. Atstumui išmatuoti yra daugybė skirtingų priemonių, todėl svarbu pasirinkti tinkamą. Kiekviena priemonė yra skirta įvairaus ilgio atstumui, todėl reikantis prietaisą būtina žinoti jo funkcijas bei kokiam atstumui jis yra skirtas. Tik atsakingas požiūris į prekę lems teisingos priemonės pasirinkimą.